Polmaratón v Lužnikách: 7 faktov o tom, ako to bolo

Na začiatku polmaratónu

Na štart nových pretekov sa vydalo asi 9 000 ľudí.

Bez zmeny tradícií

Lužnikovský polmaratón prešiel jedným kruhom po hlavných uliciach hlavného mesta. Vzdialenosť 21,1 km sa tiahne pozdĺž nábreží Lužnetskaya, Frunzenskaya, Prechistenskaya, Kremeľ, Raushskaya a Kosmodamianskaya. Malebné výhľady na svetoznáme pamiatky Moskvy ocenili nielen obyvatelia hlavného mesta, ale aj zahraniční bežci z viac ako 34 krajín.

Foto : Moskovský maratón

Všetko je nové

Každý účastník, ktorý prešiel cieľom, dostal pamätnú medailu v aktualizovanom dizajne.

V boji o prvenstvo

Oleg Grigoriev sa stal absolútnym víťazom lužnického polmaratónu - zabehol 21,1 km za 1: 09,17. Druhý bol Andrey Safronov s výsledkom 1: 09,18. Na treťom mieste sa umiestnil Vitaly Loginov - 1: 10,27. Ako prvá medzi dievčatami prišla do cieľa Julia Konyakina s výsledkom 1: 18,00. Druhé miesto obsadila Natalya Popkova - 1: 19,26. Tretí výsledok ukázala Alla Sidorova - 1: 20,35.

Polmaratón bez hraníc

Okrem bežcov polmaratón tradične absolvovali aj handbikeri (športovci so zdravotným postihnutím, ktorí jazdia na špeciálnych bicykloch s manuálnym pohonom) a po prvýkrát aj športovci na invalidných vozíkoch. Ruslan Kuznecov bol najrýchlejším handbikerom a Vitaly Gritsenko sa umiestnil na prvom mieste medzi užívateľmi invalidných vozíkov.

Dobrý skutok

Polmaratón v Lužnikách zdolalo aj 100 dobrých bežcov z Nadácie Aritmetika dobrého. Prvýkrát sa tím dobrých bežcov stal medzinárodným: pridal sa k nim zástupca Talianska. Tím fondu sa podarilo vyzbierať 60 000 rubľov. Všetky vyzbierané prostriedky pôjdu na podporu vzdelávacieho programu pre siroty - Šanca.

Online

V cieli pozdravili víťazov stovky ľudí. Každý fanúšik mal možnosť počas pretekov nasledovať svojho bežca, čo umožnilo nevynechať ho v cieli. Pre tých, ktorí nemohli prísť povzbudiť účastníkov, sa naskytla možnosť sledovať preteky v živom internetovom vysielaní na webovej stránke a sociálnych sieťach závodu.

Ako dobrovoľník sa môžete zaregistrovať na webovej stránke projektu:

Zúčastnite sa Promsvyazbank Moskovský maratón

O nás ako sa pripraviť na prvý maratón, prečítajte si náš článok

Môj prvý maratón: čo by ste mali vedieť, aby ste neľutovali

Ako bežať a pripraviť sa na svoj prvý maratón po roku? Príbeh Alexandra Nekrasova.

Suspense: Mortmain / Quiet Desperation / Smiley

Predchádzajúci príspevok Ready, set, Tash: prvý maratón v krabici televízneho producenta
Nasledujúci príspevok Vysvetlenie: 5 najlepších lietadiel na Red Bull Flugtag